Løbetrænere


GULT hold      


Træner og holdleder: Torben Bjørneboe
Mail: torben.bjoerneboe@tdcspace.dk
Tlf: 46 73 17 17 / 40 35 36 57

Kurser:
2009 DGI Løb- Basiskursus
2010 DGI Løb-Kursus1
2010 DGI Temakursus: Ernæring og sundhed
2011 DGI Temakursus: Løbeskader
2011 Førstehjælp

2017 Førstehjælp
-


Træner & holdleder: Kirsten Selnø¸
Mail: kirstenselno@gmail.com
Tlf.: 22 82 08 20

Kurser:
2016 DGI Løb-Basiskursus
2016 DGI Løb-Basiskursus 2

2016 Intervaltræning
2016 Løbeskader - forebyggelse og behandling
2017 DGI Løb-Basiskursus 3

2017 DGI Speciale Løbetræning for begyndere/nyløbere

2017 Førstehjælp


ORANGE hold      


Træner & holdleder: Birthe Bentzon
Mail: b.bentzon@mail.tele.dk
Tlf.: 47 16 16 18 / 21 22 18 53

Kurser:
2009 DGI Løb-Basiskursus
2009 DGI Løbetræner uddannelse
2010 DGI Temakursus: Løbeskader
2011 Førstehjælp
2012 DGI Temakursus: Ernæring og sundhed

2017 Førstehjælp


RØDT hold      

Træner og holdleder: Pia Hjørtoft
Mail: Hjortoft@gmail.com
Tlf.: 40 70 70 82

Kurser:
Intet registreret


BORDEAUX hold      


Træner og holdleder: Rikke Riis Ibsen
Mail: rikke@medieprofilen.dk
Tlf: 40 20 70 53

Kurser:
2016 DGI Løb-Basiskursus
2016 DGI Løb-Basiskursus 2
2016 Puls og test i løb
2017 DGI Løb-Basiskursus 3

2017 Førstehjælp

-


Hjælpetræner: Susanne Wendelbo
Mail: S.wendelbo@gmail.com
Tlf.: 30 77 25 15

Kurser:
2008 DGI Løb - Basiskursus
2009 DGI Løb - temakursus: Løbets psykologi
2009 DGI Løb - temakursus: Løbeskader
2009 DGI Løb - Instruktørkursus 1
2010 DGI Løb - temakursus: Træningsplanlægning
2010 DGI Løb - temakursus: Ernæring og sundhed i forhold til løb

2017 Førstehjælp

-


Hjælpetræner: Christina Chabert
Mail: chabert70@gmail.com

Tlf.: 51 33 94 18

Kurser:
Intet registreret


GRØNT hold      


Træner og holdleder: Allan Enevoldsen
Mail: tellusvej@webspeed.dk
Tlf: 40 20 23 62

Kurser:
2011 DGI Løb-Basiskursus
2011 Førstehjælp
2013 DGI Løb - Kursus 1

2017 Førstehjælp
-


Hjælpetræner: Helle Martinsen
Mail: hma@post1.dknet.dk
Tlf.: 46 78 95 05

Kurser:

2017 Førstehjælp
-


Hjælpetræner: Gitte Stjernø
Mail: w16211@live.dk
Tlf.: 43 69 66 29

Kurser:

2017 Førstehjælp


TURKIS hold      


Træner og holdleder: Jeanett Rasmussen
Mail: jeanett.egebak@gmail.com
Tlf: 25 11 52 39

Kurser:
2012 Løb - Ernæring og Sundhed
2012 Løb - Basiskursus
2013 DGI Løb - Kursus 1
2014 DGI Tidtagning
2016 Intervaltræning

2017 DGI Løb-Basiskursus 3

2017 Førstehjælp
-


Træner: Hanne Christensen
Mail: dragevej@youmail.dk
Tlf: 61 66 94 88

Kurser:
2006 DGI Løb-Basiskursus
2007 DGI Løb - kursus 1
2007 DGI Løbeskader
2010 DGI Sundhed og ernæring i forhold til løb
2011 Førstehjælp


BLÅT hold      


Træner og holdleder: Annika Mortensen
Mail: Amortensen@fossil.com
Tlf: 30 11 73 14

Kurser:
2016 DGI Løb-Basiskursus
2016 DGI
Løb-Basiskursus 2

2017 DGI Løb-Basiskursus 3
 

-

Hjælpetræner: Kenneth Christensen
Mail: Kenneth.christensen@contentco.dk
Tlf.: 25 20 90 10

Kurser:

2017 Førstehjælp

-


Hjælpetræner: Cathrine Crone
Mail: Catrinecrone@gmail.com
Tlf.: 20 22 44 96

Kurser:
Ingen registreret


LYSEGRÅT hold      


Træner og holdleder: Carsten Jørgensen
Mail: sydtoften4040@gmail.com
Tlf: 29 62 60 96

Kurser:
2014 DGI Løb Basiskursus
2014 DGI Løb Kursus 1
2014 DGI Løb - temakursus løbeskader
2015 DGI Guidekursus - oplevelsesløb
2015 DGI Tidtagning
2015 Forfodsløbsseminar - Pose Method L1 Running Technique Specialists
2016 Trafikofficial kursus
Førstehjælp


MØRKEGRÅT hold      



Træner og holdleder: Steen Arnfred Nielsen
Mail: steen@atnielsen.net
Tlf: 22 69 75 73

Kurser:
2016 DGI Løb-Basiskursus
2016 DGI Løb-Basiskursus  2
2016 Førstehjælp
2016 Intervaltræning

2017 DGI Løb-Basiskursus 3
2017
Specialkurset løbetræning for halvmarathon og marathon

2017 Førstehjælp

-


Træner: Thorbjørn Djuraas
Mail: t.d.djuraas@gmail.com
Tlf: 20 91 44 49

Kurser:
2013 DAF løbertræner
2015 Forfodsløbsseminar -
Pose Method L1 Running Technique Specialists

2017 Førstehjælp


SORT hold      

Intet hold pt.
Træner/holdleder søges!